Przejdź do treści strony

Zadzwoń: 22 430 87 00

Dr n. med. Paweł Różanowski

Dr n. med. Paweł Różanowski

Onkologia kliniczna, Immunologia kliniczna

Naczelny Lekarz Onkolog - Dyrektor Onkologii Klinicznej LUX MED OnkologiaMiejsca pracy:
Szpiatal SzamockaSzpital Fieldorfa

Naczelny Lekarz Onkolog – Dyrektor Onkologii Klinicznej LUX MED Onkologia

European Society for Medical Oncology Certificate 2008-2013, 2013-2018, 2018-2023, 2023-2028
Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Do końca 2010 roku pracował na stanowisku starszego asystenta w Katedrze Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Klinice Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (związany z kliniką od 2001 roku). Od 2007 do końca 2010 roku był także Koordynatorem Kursu z Onkologii dla studentów polskich i zagranicznych Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tym czasie otrzymał liczne nagrody Dziekana Wydziału Lekarskiego i Dyrektora Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie za wysoką jakość prowadzonych zajęć, w tym: „Excellence in Teaching”, „za wzorową realizację zajęć”, „dla najlepszego asystenta”, „za najwyższą ocenę kursu w opinii studentów”.
Następnie pracował m.in. w:

  • Olsztyńskim Ośrodku Onkologicznym „Kopernik” (jako Dyrektor ds. Onkologii Klinicznej, następnie p.o. Ordynatora Działu Onkologii Klinicznej z Działem Badań Naukowych);
  • Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Olsztynie (jako Kierownik Oddziału Klinicznego Onkologii i lmmunoonkologii z Ośrodkiem Dziennym Terapii Onkologicznej; w maju 2018 roku, pod kierownictwem Dr Różanowskiego, Oddział wygrał I Turniej Oddziałów Onkologii Klinicznej podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Czas na onkologię spersonalizowaną i interdyscyplinarną” pod patronatem czasopisma „Personalized Oncology”)
  • Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie (jako Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej i Imimunoonkologii z Pododdziałem Dziennym i Izbą Przyjęć).

W latach 2016 – 2020 był Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Immunologii Klinicznej, a następnie Onkologii Klinicznej dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Był także członkiem Komisji Biotycznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu (2021 – 2022 r.). W 2018 roku został członkiem Polskiej Grupy Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Terapii Biologicznych, a od października 2023 roku jest Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
W 2004 roku odbył staż w Klinice Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Wiedniu (opiekunowie: Prof. Christoph Zielinski, Prof. Thomas Brodowicz), a w 2008 roku, jako pierwszy i jedyny onkolog z Polski, zdobył stypendium przyznane przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej – European Society for Medical Oncology Clinical Unit Visit Fellowship – staż doskonalący w Instytucie Onkologii Jules Bordet w Brukseli, zrealizowany w 2010 roku (opiekun: Prof. Martine Piccart-Gebhart).
Od 2008 roku, regularnie co 5 lat (2008 rok w Sztokholmie, 2013 – w Amsterdamie, 2018 – w Monachium oraz 2023 – w Madrycie) pomyślnie zdał międzynarodowy egzamin i jest pierwszym i jedynym onkologiem klinicznym w kraju, który uzyskał Certyfikat European Society for Medical Oncology dwu-, trzy- i czterokrotnie bez przerw w ważności certyfikatu. Certyfikat przyznawany jest na pięć lat, po tym okresie wymaga powtórnego zdania egzaminu.
W związku z dynamicznym postępem w zakresie leczenia nowotworów złośliwych, w którym coraz większą rolę odgrywają nowoczesne terapie z pogranicza onkologii i immunologii (tzw. terapia biologiczna, leki ukierunkowane molekularnie, szczepionki, przeciwciała monoklonalne, immunoterapia i ich pochodne) ukończył specjalizację z immunologii klinicznej i jest jednym z dwóch onkologów klinicznych w Polsce i nielicznych w Europie posiadających dodatkowo specjalizację z immunologii klinicznej. W 2023 roku ukończył 10.tygodniowy kurs zakończony egzaminem – Harvard Medical School, Office of Online Learning HMX ,immunology: lmmuno-oncology”, z wynikiem końcowym: 99%.
Dotychczas uczestniczył (jako podbadacz, główny badacz, i/lub koordynator krajowy) w około 50 międzynarodowych, prospektywnych, randomizowanych badaniach klinicznych nad nowymi lekami przeciwnowotworowymi lub wspomagającymi leczenie nowotworów. Obszar szczególnego zainteresowania to zaburzenia immunologiczne u chorych na nowotwory złośliwe oraz najnowsze terapie i leki onkologicznie, zwłaszcza te zaliczane do tzw. immunoonkologii.
Jest autorem/współautorem 26 publikacji z obszaru onkologii.
Od lutego 2024 roku piastuje stanowisko Naczelnego Lekarza Onkologa – Dyrektora Onkologii Klinicznej LUX MED Onkologia.

Close Menu