gen. A.E. Fieldorfa „Nila” 40
04-125 Warszawa
tel. : 22 430 87 00
gen. A.E. Fieldorfa „Nila” 40
04-125 Warszawa
tel. : 22 430 87 00
Świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są pacjentom ubezpieczonym, którzy dokonali wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji wyboru. W ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia zapewniamy dostęp do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, które udzielane są w zakresach:
STANDARD ORGANIZACYJNY TELEPORADY W RAMACH PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
W POZ LUX MED Onkologia Sp. z o.o. Pacjenci mają dostęp do wielu dogodnych form opieki medycznej, która świadczona jest w formie zarówno usług stacjonarnych, jak i zdalnie (podczas teleporady).
Teleporada o której mowa w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej nosi nazwę: teleporada w POZ.
Termin teleporady w POZ jest umawiany przez Pacjenta telefonicznie pod numerem 22 430 87 00 lub pod adresem mail: aos.rej.onkologia@luxmed.pl. Dodatkowo Pacjent posiada możliwość zarezerwowania teleporady w POZ osobiście w Recepcji POZ.
Informacje dotyczące warunków i zasad realizacji teleporady w POZ znajdują się na stronie internetowej LUX MED ONKOLOGIA oraz są widoczne w placówce POZ mieszczącej się pod adresem: 04-125 Warszawa ul. Fieldorfa 40. Ponadto, na życzenie Pacjenta, może on uzyskać je telefonicznie.
W celu zrealizowania teleporady lekarz/pielęgniarka/położna POZ kontaktuje się telefonicznie o umówionej przez Pacjenta godzinie (z uwzględnieniem marginesu czasowego wynoszącego +/- 30 min) w dniach i godzinach pracy poradni POZ – od godziny 8.00 do godz.18.00 w dni robocze.
W ustalonym terminie teleporady w POZ, personel medyczny POZ kontaktuje się z pacjentem pod wskazanym przez pacjenta numerem telefonu. W trakcie teleporady lekarz przeprowadza badanie podmiotowe (szczegółowy wywiad) i w zależności od oceny klinicznej pacjenta i stwierdzanych objawów ustala zalecenia w zakresie leczenia, ewentualne dalszej diagnostyki i/lub konieczności bezpośredniego kontaktu z pacjentem w poradni POZ lub skierowania pacjenta do leczenia specjalistycznego.
W przypadku trzech nieudanych prób kontaktu podjętych w odstępie nie krótszym niż 5 -15 minut personel medyczny może zrezygnować z kolejnych prób kontaktu – teleporada w POZ zostaje wówczas anulowana.
Teleporada w POZ następuje po potwierdzeniu tożsamości Pacjenta przez personel medyczny, który udziela konsultacji na podstawie danych wskazanych w dokumentacji medycznej i/lub deklaracji wyboru POZ Pacjenta.
W trakcie udzielania teleporady w POZ personel medyczny może, w porozumieniu z Pacjentem lub jego opiekunem prawnym i w oparciu o przeprowadzony wywiad oraz dokumentację medyczną, skierować Pacjenta na wizytę stacjonarną. Podczas teleporady Pacjent ma możliwość uzyskania e-Recepty, e-Zla (elektronicznego zwolnienia lekarskiego), e-Zlecenia na wyroby medyczne, a także skierowania na badania laboratoryjne i obrazowe oraz wizytę kontrolną.
Teleporada w POZ realizowana jest w warunkach gwarantujących poufność, z zabezpieczeniem danych przed dostępem osób nieuprawnionych do uzyskania informacji przekazywanych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych. W przypadku wystąpienia konieczności przekazania Pacjentowi informacji dotyczącej stanu zdrowia, co może dotyczyć wysłania cyfrowego odwzorowania dokumentacji medycznej z zastosowaniem systemów teleinformatycznych (np. na podany przez Pacjenta adres e-mailowy), korzystamy z systemów zapewniających z naszej strony ochronę przed nieuprawnionym wykorzystaniem, a także przypadkowym lub niezgodnym z prawem zniszczeniem, utraceniem, ujawnieniem oraz nieuprawnionym dostępem do przekazywanej informacji.
Sposoby realizacji: e-Recepta
Jeśli podczas teleporady w POZ personel medyczny wystawia e-Receptę, Pacjent otrzymuje 4-cyfrowy kodem PIN umożliwiający zrealizowanie e-Recepty w aptece. Wystawioną e-Receptę można zrealizować w dowolnej aptece, podając otrzymany numer PIN oraz numer PESEL.
Sposoby realizacji: e-Zlecenie na wyroby medyczne
Podobnie jak w przypadku e-Recepty, po wystawieniu w trakcie teleporady w POZ e-Zlecenia na wyroby medyczne, Pacjent w trakcie teleporady otrzymuje przez telefon numer zlecenia, który uprawnia do zrealizowania tego zlecenia w dowolnie wybranej placówce aptecznej lub w sklepie medycznym.
Sposób realizacji: realizacja zleceń badań dodatkowych, w szczególności laboratoryjnych lub obrazowych.
Jeżeli podczas teleporady w POZ personel medyczny skieruje Pacjenta na badania laboratoryjne, Pacjent lub osoba trzecia (w imieniu Pacjenta) umawia termin wykonania tych badań poprzez kontakt telefoniczny pod nr telefonu 22 430 87 00 lub osobiście w placówce. W przypadku zleconych przez personel medyczny badań obrazowych Pacjent lub osoba upoważniona zgłasza się do placówki po odbiór skierowania. Termin badania jest umawiany poprzez kontakt telefoniczny pod nr telefonu 22 430 87 00 lub osobiście w placówce. Badania laboratoryjne oraz obrazowe pacjentów skierowanych w ramach teleporady w POZ wykonywane są w placówce – 04-125 Warszawa, ul. Fieldorfa 40.
Pacjent jest informowany o możliwości aktywowania Internetowego Konta Pacjenta poprzez stronę pacjent.gov.pl
Korzystając z IKP, Pacjent posiada w jednym miejscu szybki i łatwy dostęp do:
Poprzez IKP Pacjent posiada możliwość złożenia e-Deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki lub położnej służby zdrowia (POZ), a także może zapoznać się z obecnie aktywnymi deklaracjami.
Przed zakończeniem teleporady w POZ lekarz/pielęgniarka/położna POZ podsumowuje przeprowadzoną Konsultację i weryfikuje, czy przekazane zalecenia są dla Pacjenta zrozumiałe. W przypadku pojawienia się wątpliwości wyjaśnia powód wydania zaleceń, e-Recept czy skierowań na badania dodatkowe.
* Wytyczne przygotowane na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz wytycznych konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej dot. teleporad w POZ udzielanych w czasie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.
w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej lekarze specjaliści udzielają świadczeń w zakresie których wykonują badania lekarskie, udzielają albo zlecają niezbędne świadczenia diagnostyczne i terapeutyczne oraz przepisują konieczne leki. Ponadto wykonują także zabiegi medyczne, których wykonanie jest możliwe w gabinetach zabiegowych.
Od stycznia 2015 r. przystąpiliśmy do realizacji pakietów onkologicznych w ramach tzw. szybkiej terapii onkologicznej realizowanych na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO). Dzięki temu umożliwiamy pacjentom wczesne wykrycie zmian nowotworowych oraz zwiększenie szans na wyleczenie.
UWAGA! Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.
W naszej przychodni w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia funkcjonują poradnie:
Do poradni okulistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza POZ, z innej poradni specjalistycznej lub ze szpitala.
W ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia zapewniamy dostęp do świadczeń ogólnostomatologicznych. Wizyta u lekarza stomatologa nie wymaga skierowania.
świadczenia szpitalne to wykonywane całą dobę kompleksowe świadczenia zdrowotne, które nie mogą być realizowane w warunkach leczenia ambulatoryjnego. Polegają na diagnozowaniu, leczeniu oraz pielęgnacji hospitalizowanych pacjentów. Leczenie szpitalne obejmuje także świadczenia chemioterapii, jak również badania diagnostyczne oraz leki lub wyroby medyczne niezbędne do wykonania świadczeń gwarantowanych. Do szpitala pacjent jest przyjmowany na podstawie skierowania.
UWAGA! Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.
Od stycznia 2015 r. przystąpiliśmy do realizacji na naszych oddziałach pakietów onkologicznych w ramach tzw. szybkiej terapii onkologicznej realizowanej na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO). Dzięki temu zapewniamy pacjentom podjęcie szybkiego leczenia szpitalnego, zwiększając tym samym szanse na wyleczenie. Pacjent u którego w wyniku diagnostyki onkologicznej stwierdzono nowotwór złośliwy lub u którego lekarz udzielający ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych lub świadczeń szpitalnych stwierdził nowotwór złośliwy, ma prawo do leczenia onkologicznego na podstawie karty DILO, bez skierowania.
W szpitalu udzielane są świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w wielu zakresach:
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://pakietonkologiczny.gov.pl/
w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wykonujemy na podstawie skierowania (które należy dostarczyć w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji):
Celem realizacji programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi oraz podniesienie poziomu wiedzy kobiet na temat profilaktyki raka sutka.
Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które spełniają jedno z poniższych kryteriów:
W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku badania mammograficznego kobieta zostaje skierowana na specjalistyczny etap programu, w którym będzie wykonana dalsza diagnostyka zmian.
Więcej informacji: mammografia
Program adresowany jest do:
Osoby spełniające powyższe warunki wiekowe, muszą dodatkowo spełniać warunki:
W programie nie mogą brać udziału osoby, które:
W ramach programu zapewniane jest:
Prawo do bezpłatnych badań w sedacji mają pacjenci:
Więcej informacji: programy profilaktyczne mz
Szczepienia w ramach LUX MED Onkologia są wykonywane w placówce ul. Gen. A.E. Fieldorfa „ Nila”40 04-125 Warszawa, tel.: 22 430 87 00. Zapewniamy możliwość szczepienia zarówno dzieci (szczepienia wg obowiązującego kalendarza szczepień oraz szczepienia zalecane) jak i dorosłych ( szczepienia bezpłatne oraz odpłatne)
– tężec
– błonica
– krztusiec
– wirusowe zapalenie wątroby typu B
– gruźlica
– zakażenia wywołane przez Haemophilus influenzae
– zakażenia pneumokokowe
– odra
– świnka
– różyczka
– polio
– zakażenia wywołane przez rotawirusa
– wirusowe zapalenie wątroby typu A
– Ospa wietrzna
– zakażenia wywołane przez meningokoki t. A, B, w- 135 , Y , B
– Kleszczowe zapalenie mózgu
– grypa
Szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia
Program szczepień ochronnych zalecanych na rok 2019 – PSO 2019 rok
Infolinia: | tel: 22 430 87 00 | Czynne: pon.-pt. godz.7.00-20.00 |
Recepcja Poradni: | tel: 22 430 87 00 | Czynne: pon. – pt.: godz.:7.00 – 18.00
|
Recepcja Zakładu Diagnostyki Obrazowej: | tel: 22 430 87 00 | Czynne: pon. – pt. godz.: 7.00- 19.00
odbiór wyników: Pon.-pt. w godz.: 8:00-19.00 |
Recepcja endoskopii: ( gastroskopia, kolonoskopia) | nr tel.: 783 711 755 endoskopia.onkologia@luxmed.pl | Czynne: pon. – pt.: godz.: 7.30 -15.00 |
Izba przyjęć | nr tel.: 22 430 86 52 | Czynne: pon. – pt.: godz.: 6.30 -14.00 |
Kierownik Oddziału | lek. med. Łukasz Grzęda |
dr n. med. Katarzyna Jaskóła | |
lek. med. Joanna Paprocka | |
lek. med. Ewa Salt | |
lek. med. Katarzyna Szarlej-Wcisło | |
dr n. med. Marcin Świerkowski | |
lek. med. Katarzyna Ząbkowska | |
lek. med. Adrianna Zielska | |
lek. med. Ewa Komar | |
Kierownik Opieki Medycznej | mgr Magdalena Całka |
Kierownik Oddziału | lek. med Robert Czarnecki |
dr hab. n med. Jerzy Adamus | |
dr med. Aleksandra Czapiel | |
lek. med. Ewa Dłużniewska | |
lek. med. Anna Dobosiewicz | |
lek. med. Beata Kraśnicka-Sokół | |
lek. med. Jarosław Kępski | |
lek. med. Ewa Komar | |
dr n. med. Jolanta Korzeniowska-Adamus | |
lek. med. Tomasz Kryński | |
lek. med. Agata Krzesiak-Łodyga | |
prof. dr hab.n. med. Piotr Kułakowski | |
lek. med. Michał Łodyga | |
lek. med. Agnieszka Sikorska | |
lek. med. Piotr Śnigurowicz | |
lek. med. Maciej Świątkowski | |
lek. med. Jarosław Wiśniewski | |
Kierownik Opieki Medycznej | mgr Urszula Waszelewska |
lek. med. Paweł Kotarski | |
dr n. med. Piotr Daniel | |
lek. med. Hanna Knajdek-Ostrowska | |
dr n. med. Andrzej Moniuszko | |
lek. med. Tomasz Stelmaszuk | |
lek. med. Magdalena Tuliszka-Gołowkin | |
ANESTEZJOLODZY | |
lek. med. Bogusław Cwynar | |
lek. med. Krzysztof Gruba | |
lek. med. Iwona Gruber | |
lek. med. Dariusz Kowalewski | |
lek. med. Iwona Makowska | |
lek. med. Alicja Wilczyńska | |
lek. med. Paweł Wojewoda |
lek. med. Józef Chojnacki | |
lek. med. Krzysztof Ćwikła | |
lek. med. Łukasz Grzęda | |
dr n. med. Katarzyna Jaskóła | |
lek. med. Beata Młot | |
lek. med. Joanna Paprocka | |
dr n. med. Wojciech Rogowski | |
lek. med. Ewa Salt | |
lek. med. Arkadiusz Sprawka | |
lek. med. Katarzyna Szarlej-Wcisło | |
lek. med. Katarzyna Ząbkowska | |
lek. med. Adriana Zielska |
Kierownik Przychodni | lek. med. Alina Mielnik |
lek. med. Dorota Bednarczyk | |
lek. med. Dorota Borzykowska-Skotnicka | |
lek. med. Anna Czyżewska | |
lek. med. Anna Lewandowska | |
lek. med. Paulina Mac | |
lek. med. Adriana Zielska | |
Kierownik Opieki Medycznej | mgr Hanna Piasecka |
prof. Jerzy Adamus | |
lek. med. Robert Czarnecki | |
lek. med. Katarzyna Jacewicz-Płusa | |
lek. med. Beata Kraśnicka-Sokół | |
dr n. med. Jolanta Korzeniowska-Adamus | |
lek. med. Agata Krzesiak-Łodyga | |
prof. dr hab. n. med. Piotr Kułakowski | |
lek. med. Wojciech Marciniak | |
lek. med. Jarosław Wiśniewski |
lek. med. Przemysław Kapała | |
lek. med. Natalia Nowak |
lek. med. Tomasz Grzelecki |
lek. med. Michał Morton | |
lek. med. Mariusz Grudniak |
lek. med. Gabriela Delong | |
Dr hab. n. med. Małgorzata Figurska |
lek. stom. Hanna Golacik | |
lek. stom. Monika Kaczmarczyk |
lek. med. Paweł Mielnik |
lek. med. Adam Koprowski |
Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej USG, MMG, TK, RTG, MR) | dr hab. n. med. Małgorzata Tacikowska |
lek. med. Leopold Bakoń | |
lek. med. Małgorzata Beksińska-Figatowska | |
lek. med. Aleksandra Budrewicz | |
lek. med. Tomasz Chorzępa | |
lek. med. Ewa Durska | |
lek. med. Marta Dziuba | |
lek. med. Michał Gałwa | |
lek. med. Jacek Haratyn | |
lek. med. Krystyna Ignaciuk | |
lek. med. Jarosław Iwanowski | |
prof. dr hab. med. Wiesław Jakubowski | |
lek. med. Mariusz Jędrzejczyk | |
lek. med. Radosław Kalisz | |
lek. med. Krystyna Kamińska | |
lek. med. Joanna Kasprowicz | |
lek. med. Michał Kopeć | |
lek. med. Kazimierz Kordecki | |
lek. med. Marcin Kotkowski | |
lek. med. Anna Krakowiak | |
lek. med. Przemysław Król | |
lek. med. Aneta Krygowska | |
lek. med. Anna Kukuła | |
lek. med. Marcin Kwasiuk | |
lek. med. Bartłomiej Kwiatkowski | |
lek. med. Ewelina Lech | |
lek. med. Katarzyna Lichota | |
lek. med. Anna Dobner-Madej | |
lek. med. Agnieszka Marianowska | |
lek. med. Olga Godlewska-Michalec | |
lek. med. Paweł Mielnik | |
lek. med. Marek Modzelewski | |
lek. med. Wojciech Moskal | |
lek. med. Jakub Nowicki | |
lek. med. Maria Obłąkowska | |
lek. med. Tomasz Ochrynik | |
lek. med. Agnieszka Pawłowska-Detko | |
lek. med. Justyna Dyszlewska-Podyma | |
lek. med. Lilianna Polewiak | |
lek. med. Joanna Poziemska | |
lek. med. Arkadiusz Rotkiewicz | |
lek. med. Łukasz Stojak | |
lek. med. Monika Strzelecka-Fijałkowska | |
lek. med. Michał Studniarek | |
lek. med. Paweł Surowski | |
lek. med. Dorota Sypek-Saleh | |
lek. med. Małgorzata Szopińska | |
lek. med. Aldona Kosińska-Szot | |
lek. med. Małgorzata Kubasiewicz | |
lek. med. Joanna Ruczkowska | |
lek. med. Anna Szybińska | |
lek. med. Urszula Szymańska | |
lek. med. Jarosław Szymański | |
lek. med. Małgorzata Torba | |
lek. med. Tomasz Wajda | |
lek. med. Agnieszka Warczyńska | |
lek. med. Marek Wojtkowiak | |
lek. med. Justyna Wudarska | |
lek. med. Wojciech Wyrzykowski | |
lek. med. Agata Żołyniak-Dominiak |
Kierownik Laboratorium Diagnostycznego | mgr Marzena Skoczeń |
Kierownik Apteki Szpitalnej | mgr Agnieszka Zygmuntowicz |