Skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej wiąże się z podejrzeniem lub rozpoznaniem nowotworu, który może wymagać leczenia chirurgicznego. To sytuacja, która dla Pacjenta jest bardzo obciążająca psychicznie, ponieważ oznacza zagrożenie bardzo poważną chorobą. W tym trudnym momencie Pacjent musi podjąć decyzję, gdzie się zgłosić ze skierowaniem, jaką poradnię chirurgii onkologicznej wybrać? Ośrodków leczenia onkologicznego w ramach NFZ jest wiele, jednym z nich są szpitale LUX MED Onkologia w Warszawie.
Jeśli lekarz wystawił skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej, możesz zgłosić się do szpitali LUX MED Onkologia – zadzwoń: 22 430 87 02 (pon.-pt. 7:00-20:00). Pogłębimy diagnostykę onkologiczną, doprowadzimy do wykluczenia lub potwierdzenia nowotworu złośliwego, zaplanujemy i wdrożymy leczenie w ramach NFZ w naszych specjalistycznych szpitalach (leczenie chirurgiczne prowadzimy w Szpitalu św. Wincentego i w Szpitalu św. Elżbiety, leczenie systemowe/zachowawcze w Szpitalu Fieldorfa i Szpitalu Szamocka).
W poradniach chirurgii onkologicznej w Szpitalu św. Wincentego oraz w Szpitalu św. Elżbiety Pacjentów przyjmują lekarze specjaliści chirurgii onkologicznej oraz chirurgii ogólnej posiadający doświadczenie w chirurgicznym leczeniu nowotworów złośliwych:
- piersi (w tym operacje oszczędzające i rekonstrukcje piersi),
- układu pokarmowego: jelita grubego, jelita cienkiego, żołądka, trzustki, wątroby,
- gruczołów dokrewnych: tarczyca, przytarczyce, nadnercza.
Więcej informacji na stronie: Chirurgia onkologiczna
Dlaczego warto zgłosić się do poradni chirurgii onkologicznej w szpitalu LUX MED Onkologia?
- W szpitalach LUX MED Onkologia w Warszawie zapewniamy leczenie onkologiczne (chirurgiczne i systemowe/zachowawcze), w ramach NFZ w warunkach szpitali prywatnych Grupy LUX MED. Trafiając do naszej poradni onkologicznej w Warszawie, trafisz pod opiekę specjalistycznego, referencyjnego ośrodka leczenia w ramach NFZ.
- Mamy zespół doświadczonych chirurgów onkologicznych, chirurgów ogólnych i chirurgów robotycznych z doświadczeniem w leczeniu nowotworów, którzy każdego miesiąca operują kilkudziesięciu Pacjentów – takie doświadczenie jest nieocenione.
- Prowadzimy Szybką Terapię Onkologiczną, która gwarantuje koordynację procesu diagnostyczno-leczniczego oraz nakłada na nas obowiązek spełniania czasowych warunków realizacji poszczególnych modułów diagnostyki, leczenia i monitoringu pacjentów onkologicznych.
- Prowadzimy tzw. unity narządowe, czyli Centrum Kompetencji Raka Piersi oraz Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego, które gwarantują Pacjentom kompleksową i skoordynowaną opiekę onkologiczną w ramach NFZ.
- Prowadzimy zindywidualizowane leczenie na podstawie planu leczenia stworzonego przez konsylium lekarskie – lekarzy wielu specjalizacji, dzięki czemu plan leczenia jest optymalny i wyważony.
- Jeśli tylko w danym przypadku jest to możliwe, leczenie chirurgiczne prowadzimy metodami małoinwazyjnymi – laparoskopowo lub robotycznie, co wiąże się z licznymi korzyściami dla Pacjentów, m.in. niższym ryzykiem powikłań okołooperacyjnych, możliwością szybszego wdrożenia ewentualnego leczenia uzupełniającego (np. chemioterapii).
- Dysponujemy systemem chirurgii robotycznej – w ramach NFZ w asyście robota chirurgicznego operujemy raka jelita grubego, raka prostaty, raka endometrium.
- Prowadzimy również zabiegi z zakresu radiologii zabiegowej (ablacje/termoablacje, neurolizy interwencyjne) a raka tarczycy operujemy z użyciem neuromonitoringu. Wszystko w ramach NFZ.
- Mamy rozbudowane zaplecze diagnostyczno-lecznicze (w tym zaplecze patomorfologiczne, możliwość badania molekularnego i genetycznego materiału pooperacyjnego, co ma ogromny wpływ na dalsze leczenie).
- Hospitalizacja odbywa się w warunkach szpitala prywatnego pod okiem doświadczonych medyków w ramach specjalistycznego oddziału szpitalnego – za nic nie trzeba dopłacać, hospitalizacje są w 100% finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Kto wystawia skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej?
Skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej najczęściej wystawia lekarz pierwszego kontaktu (lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej – lekarz rodzinny) lub lekarz z poradni specjalistycznej, np. gastroenterologicznej (np. w przypadku raka żołądka czy raka jelita grubego), ginekologicznej (np. w przypadku raka piersi), endokrynologicznej (np. w przypadku raka tarczycy).
Chirurg onkologiczny
Chirurg onkolog (chirurg onkologiczny) zajmuje się leczeniem chirurgicznym nowotworów. Głównym obszarem działalności chirurga onkologa jest operacyjne usuwanie guzów oraz innych zmian nowotworowych – kwalifikuje do leczenia chirurgicznego, przeprowadza operację, kontroluje chorych po operacji, kieruje na ewentualne leczenie uzupełniające. Oprócz tego, może on zajmować się przeprowadzaniem biopsji, czyli pobieraniem próbek tkanki w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego i postawienia rozpoznania – potwierdzenia lub wykluczenia nowotworu złośliwego.
W ramach NFZ w poradni chirurgii onkologicznej konsultacji udzielają:
Szpital św. Wincentego | Prof. dr hab. n. med. Jacek Sobocki, chirurg ogólny, gastroenterolog, chirurg robotyczny |
Dr Dariusz Żak, chirurg ogólny, chirurg onkologiczny, Ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej Szpitala św. Wincentego | |
Dr Paweł Wasiluk, chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, chirurg robotyczny | |
Dr Łukasz Sawicki, chirurg ogólny, chirurg onkologiczny | |
Dr Maciej Nowak, chirurg ogólny, chirurg onkologiczny | |
Dr Krzysztof Ćwikła, chirurg ogólny, chirurg onkologiczny | |
Dr Robert Bogdanik, chirurg ogólny | |
Dr Klaudiusz Czerniawski, chirurg ogólny | |
Dr Jakub Wydrych, chirurg ogólny | |
Szpital św. Elżbiety | Dr n. med. Aneta Obcowska-Hamerska, chirurg ogólny, chirurg onkologiczny |
Dr n. med. Piotr Hevelke, chirurg ogólny, chirurg onkologiczny |
Co zrobić, jeśli nie mam skierowania do poradni chirurgii onkologicznej?
Jeśli nie masz skierowania do poradni chirurgii onkologicznej, ale lekarz rozpoznał nowotwór złośliwy, lub też właśnie otrzymałeś/-łaś wynik badania histopatologicznego wskazujący na chorobę nowotworową, skontaktuj się z nami 22 430 87 00 (pon.-pt. 7:00-20:00).
W przypadku potwierdzonego nowotworu złośliwego jelita grubego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z koordynatorką: 609 097 430 (pon.-pt. 8:00-15:00).
Poradnia onkologiczna Warszawa
Oprócz poradni chirurgii onkologicznej, prowadzimy również poradnię onkologiczną, do której nie potrzeba skierowania, a trafiając do niej, trafisz pod profesjonalną opiekę referencyjnego ośrodka specjalistycznego. Poradnie onkologiczne działają (w różnym zakresie) przy wszystkich szpitalach LUX MED Onkologia w Warszawie. Jeśli nie wiesz gdzie i do jakiego specjalisty się zgłosić, skontaktuj się z nami – nasz konsultant pomoże Ci wybrać najlepszą opcję.
Co zrobić, jeśli nie mam skierowania do poradni, ale mam kartę DiLO?
Karta DiLO (Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego) to bardzo ważny dokument, który działa jak skierowanie i przyspiesza ścieżkę onkologiczną. Jeśli już ją posiadasz, skontaktuj się z nami 22 430 87 00 (pon.-pt. 7:00-20:00) i podaj nam jej numer.
Jeśli dotychczas, żaden lekarz Ci jej nie wystawił, ale istnieje uzasadnione podejrzenie choroby nowotworowej, Kartę DiLO możemy wystawić na zlecenia naszego lekarza w LUX MED Onkologia. Jesteśmy realizatorami Szybkiej Terapii Onkologicznej służącej sprawnemu przeprowadzeniu Pacjenta z Kartą DiLO przez proces diagnostyki i leczenia.
Co zrobić, jeśli mam nowotwór ginekologiczny lub urologiczny?
Jeśli masz kartę DiLO lub skierowanie do poradni ginekologicznej/ginekologii onkologicznej/urologicznej, a lekarz podejrzewa lub rozpoznał nowotwór złośliwy endometrium, jajnika, szyjki macicy, sromu, prostaty, pęcherza czy nerki, lub też właśnie otrzymałeś/-łaś wynik badania histopatologicznego wskazujący na chorobę nowotworową, skontaktuj się z nami 22 430 87 00 (pon.-pt. 7:00-20:00).
W przypadku nowotworu złośliwego endometrium (trzonu macicy), jajnika, szyjki macicy, sromu lub nowotworu złośliwego prostaty (gruczołu krokowego) zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z koordynatorką: 722 218 928 (pon.-pt. 8:00-15:00).
Poradnia chirurgii onkologicznej – specjalny numer dla Pacjentów!
Jeśli lekarz wystawił skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej, zgłoś się na leczenie w ramach NFZ do szpitali LUX MED Onkologia. Umów się do poradni chirurgii onkologicznej w Szpitalu św. Wincentego lub w Szpitalu św. Elżbiety – zadzwoń: 22 430 87 02 (pon.-pt. 7:00-20:00). To numer dedykowany naszej poradni chirurgii onkologicznej w Warszawie.
- Pogłębimy diagnostykę onkologiczną – mamy rozbudowane zaplecze diagnostyczne (wykonujemy biopsje, badania obrazowe, laboratoryjne, endoskopowe).
- Doprowadzimy do wykluczenia lub potwierdzenia nowotworu złośliwego.
- Zaplanujemy i wdrożymy leczenie w ramach NFZ w naszych specjalistycznych szpitalach (leczenie chirurgiczne prowadzimy w Szpitalu św. Wincentego i w Szpitalu św. Elżbiety, leczenie systemowe/zachowawcze w Szpitalu Fieldorfa i Szpitalu Szamocka).
- Zadbamy o wsparcie leczenia szpitalnego – bezpłatna opieka dietetyka, psychologa, rehabilitanta.
- Będziemy monitorować efekty leczenia w jego trakcie i po zakończeniu.