Zapewnienie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej oraz zapewnienie dostępności cyfrowej
Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy mają prawo wystąpić do LUX MED Onkologia z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej oraz z wnioskiem o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pobierz wniosek:
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej
Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej
Wypełniony wniosek o zapewnienie dostępności można:
- przesłać na adres e-mail: zgłoszenie.onkologia@luxmed.pl,
- przesłać pocztą na adres placówki LUX MED Onkologia, której wniosek dotyczy,
- złożyć w rejestracji wybranej placówki LUX MED Onkologia
Kim są osoby ze szczególnymi potrzebami?
Osoba ze szczególnymi potrzebami to każda osoba, która ze względu na okoliczności, w których się znajduje, musi podjąć dodatkowe działania lub zastosować dodatkowe środki w celu przezwyciężenia bariery, aby uczestniczyć w różnych sferach życia na zasadzie równości z innymi osobami (art. 2 pkt 3 Ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami).
Przez osoby ze szczególnymi potrzebami należy rozumieć m.in.: osoby mające trudności w poruszaniu się, osoby niewidome i słabowidzące, osoby głuchoniewidome, osoby głuche i słabosłyszące, osoby w spektrum autyzmu, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, osoby starsze, opiekunowie z małymi dziećmi, dzieci, osoby z epilepsją, osoby z czasową niepełnosprawnością, kobiety w ciąży, osoby z niepodręcznym bagażem, obcokrajowcy nieznający języka polskiego, oraz wszystkie osoby, które ze względu na ograniczenia fizyczne lub intelektualne mogą mieć problemy z poruszaniem się, zdobyciem informacji i uczestniczeniem w wydarzeniach, z wyłączeniem osób będących pod wpływem środków odurzających.