Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia w Warszawie otwiera kwalifikacje do operacji robotycznych raka jelita grubego w ramach NFZ. Obok raka endometrium to drugie rozpoznanie nowotworowe, w przypadku którego Pacjenci mogą być z sukcesem leczeni metodą chirurgii robotycznej.
Kwalifikacja do operacji robotycznej raka jelita grubego
Na czele zespołu robotycznego stoi doktor Paweł Wasiluk – chirurg onkolog z wieloletnim doświadczeniem, certyfikowany operator robotyczny. W zabiegach asystuje lek. med. Maciej Nowak – chirurg ogólny. Obaj lekarze specjaliści kwalifikują Pacjentów z rakiem jelita grubego do leczenia chirurgicznego w ramach poradni chirurgii onkologicznej przy Szpitalu Św. Wincentego.
W przypadku rozpoznania raka jelita grubego oraz posiadania skierowania do poradni chirurgii robotycznej zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Koordynatorką Leczenia Raka Jelita Grubego pod numerem: 609 097 430 (pon.-pt. w godz. 8:00-15:00). W innych przypadkach prosimy o kontakt pod numerem infolinii: 22 430 87 00.
Leczenie raka jelita grubego a metoda robotyczna
W Polsce na nowotwory jelita grubego co roku zapada około 20 tys. kobiet i mężczyzn. Podstawą leczenia jest leczenie chirurgiczne polegające na usunięciu zajętego przez nowotwór fragmentu jelita wraz z marginesami zdrowych tkanek oraz regionalnego spływu naczyniowo-chłonnego, który jest miejscem potencjalnych pierwszych przerzutów.
Jedną z najnowocześniejszych metod leczenia chirurgicznego raka jelita grubego jest metoda chirurgii robotycznej, która jako jedna z technik małoinwazyjnych, w określonych przypadkach, niesie szereg korzyści dla Pacjenta, m.in.: wiąże się z:
- niższym odsetkiem niektórych powikłań okołooperacyjnych,
- mniejszymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu,
- szybszym wprowadzeniem diety doustnej (często już w pierwszej dobie po zabiegu).
Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED
Szpital Świętego Wincentego LUX MED Onkologia jest częścią Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED od 2023 roku. Metodą robotyczną leczone są Pacjentki z rakiem endometrium (rakiem trzonu macicy) oraz Pacjenci i Pacjentki z rakiem jelita grubego.
Leczenie onkologiczne w LUX MED Onkologia, w tym leczenie chirurgiczne – także metodą robotyczną, w przypadku osób objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym jest w całości finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Więcej informacji na temat operacji robotycznych w LUX MED Onkologia na stronach dedykowanych: